Utrzymywanie i doskonalenie ISO 14001 – systemu zarządzania środowiskowego

Utrzymywanie i doskonalenie ISO 14001 – systemu zarządzania środowiskowego

Zrozumienie i utrzymanie zgodności z normą ISO 14001:2015 może być skomplikowane, a dla wielu organizacji skuteczne zarządzanie tym procesem stanowi wyzwanie. Dlatego oferujemy usługę utrzymania i doskonalenia systemu zarządzania środowiskowego, która jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb każdego klienta. W zależności od Państwa potrzeb i oczekiwań, nasza usługa utrzymywania i doskonalenia ISO 14001 może być realizowana na dwa sposoby:

 

 • Stałe wsparcie

  W ramach stałego wsparcia, nasz specjalista najczęściej zostaje powołany na stanowisko Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Środowiskowego w organizacji klienta. Nasz ekspert zna wymagania normy ISO 14001 na wylot, posiada doświadczenie w różnych branżach i jest w stanie skutecznie sprawować nadzór nad procesami związanymi z zarządzaniem środowiskowym. To obejmuje, między innymi, regularne przeglądy i aktualizacje systemu, monitorowanie zmian w prawie środowiskowym, zarządzanie ryzykiem, prowadzenie audytów wewnętrznych oraz szkolenie personelu.

  Inną możliwością w tym zakresie jest przejęcie przez naszego eksperta obowiązków Specjalisty ds. Zarządzania Środowiskowego, którego głównym celem jest przejęcie od Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Środowiskowego wszystkich możliwych obowiązków operacyjnych. W ten sposób osoba pełniąca firmie rolę Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Środowiskowego jako dodatkową funkcję do swoich innych podstawowych obowiązków jest możliwie maksymalnie odciążona od obowiązków Pełnomocnika ds. EMS /SZŚ

  szczegółowe informacje …

   

 • Wsparcie zadaniowe

  Nasz drugi model współpracy skierowany jest do organizacji, które potrzebują wsparcia w krótkim okresie przed audytem nadzorującym, re-certyfikującym lub audytem Klienta. Nasz specjalista przeprowadza audyty wewnętrzne będące jednocześnie oceną gotowości firmy i jej systemu zarządzania środowiskowego do audytu, identyfikuje potencjalne niezgodności oraz obszary wymagające poprawy i rekomenduje do realizacji odpowiednie działania. W zależności od wyników oceny, nasz ekspert może również podjąć dodatkowe działania mające na celu zapewnienie, że audyt przebiegnie bezproblemowo.

  W przypadku tego modelu współpracy zwyczajowo zapewniamy naszym klientom również inne usługi jak: szkolenia dla personelu, ocenę zgodności ze zobowiązaniami zgodności, wsparcie w zakresie przeglądu zarządzania przez kierownictwo czy asystę i wsparcie merytoryczne podczas audytu.

  szczegółowe informacje …

 •  

Podział zadań między naszym konsultantem a przedstawicielami klienta jest zawsze ustalany indywidualnie, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami klienta. Wszystko, od pełnej obsługi systemu zarządzania środowiskowego, do wsparcia w wybranych obszarach, jest możliwe. Naszym celem jest zapewnienie, że nasza usługa dostarcza wartość dla naszych klientów, pomagając im osiągnąć ich cele środowiskowe i zgodność z normą ISO 14001.

 

Nasza oferta zawsze jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb klientów, w zależności od ich specyfiki oraz wymagań. Zapraszamy do kontaktu z nami, aby omówić Państwa potrzeby i oczekiwania, a także przedstawić nasze podejście i doświadczenie w zakresie wdrażania systemów zarządzania jakością zgodnych z normą ISO 9001.

 

Skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci wszystkich szczegółowych informacji dotyczących utrzymywania i doskonalenia systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z ISO 14001 w Twojej organizacji oraz ofertowanym przez nas wsparciem w tym zakresie: KONTAKT